Nortica
Grote kas WILDLANDS krijgt grondige metamorfose

De overdekte jungle van WILDLANDS Adventure Zoo Emmen ondergaat vanaf 27 oktober 2025 een grote verbouwing. De werkzaamheden in Rimbula, zoals de grote kas heet, vinden plaats in de wintermaanden. Aanleiding is de bouw van een nieuw dierverblijf, maar het park grijpt dit moment ook aan om de kas meer toekomstbestendig te maken. De werkzaamheden kunnen van invloed zijn op de route die gasten van het park nemen.
In week 44 en 45 is de overdekte tropische jungle doordeweeks grotendeels gesloten voor bezoekers. In deze periode is de Birdy Bush, waar gasten de lori’s kunnen voeren, wel bereikbaar. Op dat moment worden elders in de kas twee bruggen volledig vernieuwd, waaronder de lange houten brug tegenover het eiland van de gibbons. Onder die brug verrijst ook meteen een nieuw verblijf waar in de toekomst verschillende vogelsoorten opgevangen kunnen worden.
Ook Jungle Trail, de klim- en klauterroute die door de hele kas loopt, krijgt een metamorfose. Na feedback van bezoekers, dat het klimparcours te lang en te ingewikkeld was, besloot het park de Jungle Trail als het ware op te knippen. Het klimparcours wordt hierdoor overzichtelijker. Ook wordt de bestaande avontuurlijke route met stapstenen in het water bereikbaar voor bezoekers. Deze route is nu nog onderdeel van de Jungle Trail en zal straks via het bezoekerspad bereikbaar zijn als alternatieve, avontuurlijke route.
Het nieuw te bouwen dierverblijf komt op de plek naast de Birdy Bush. Bezoekers kunnen dit gebied binnenlopen en zien daar straks met eigen ogen hoe diverse plant- en diersoorten samenleven. In dit gebied komen meerdere, voor WILDLANDS nieuwe, diersoorten te leven. Op de bodem, tussen de struiken en in de boomtoppen.
Tijdens schoolvakanties en het winterevent WILDnights is Rimbula, inclusief de boatride Rimbula River, in zijn geheel open voor bezoekers.